Yasaklı Siteler İçin DNS Ayarları

Yasaklı Siteler İçin DNS Ayarları

İnternet artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Binlerce siteden haberleri takip ediyoruz, arkadaşlarımızla haberleşiyoruz, fotoğraf paylaşıyoruz, video izliyoruz, bir konuyu araştırıyoruz. Bunlar sadece ilk başta akla gelenler. Aslında internet bizim için artık bundan çok daha fazlası. Ancak internete erişimimiz her zaman bu kadar kolay olmayabiliyor. Özellikler yasaklı siteler, sansürlü içerikler vs. canımızı son dönemlerde bir hayli sıkıyor. Bu konuda yapılabilecek bazı şeyler var elbette. Sitemizde de bununla ilgili hayli içerik var.
Bunların başında VPN programları geliyor. Uygun bir VPN programı elbette sizin internet erişiminizi daha geniş hale getirecektir. Ancak bütün VPN programları internet hızınızı bir miktar düşürecektir. Yani her ne kadar yasaklı sitelere giriş yapabilseniz de bu kez karşınıza zaman zaman internet hızınızdaki düşme çıkacaktır.

Bir başka yasaklı sitelere giriş yöntemi ise DNS ayarlarınızı değiştirmek. DNS ayarlarınızı 8.8.8.8 ve
8.8.4.4 değiştirmeniz bazı yasaklı sitelere giriş yapmanızı sağlayacaktır. Ancak hepsini kapsamaz. Ayrıca zaman zaman bazı sitelerin görüntülenmesinde, bazı kablosuz ağlara bağlanmanızda karşınıza sorunlar çıkartabilir. Bu yüzden bizim pek tercih ettiğimiz bir yöntem değildir.
Yasak sitelere giriş yapmanın en kolay ve en güvenilir yolu ktunnel, vtunnel, dtunnel gibi proxy hizmetleridir. Tamamen güvenilir olan bu hizmetler anlık olarak proxy hizmeti sağlamaktadır. Sitemizde bu hizmeti uzun bir süredir  deneyimli kadrosu ile sizlere ulaştırmaya devam ediyor. Sitemizin anasayfasında yer alan arama motoruna girmek istediğiniz yasaklı sitenin adresini yazarak bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Pin It

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir