Google Play Store Uygulamasını Ücretsiz Nasıl İndirilir ?

Google Play Store Uygulamasını Ücretsiz Nasıl İndirilir ?

Google Play Store bilindiği gibi Google‘nin uygulamaları ve oyunların olduğu firmalarından biridir ve çok güvenli bir firmadır, Google play store‘de güvenli bir şekilde istediğiniz uygulama veya oyunu rahat bir şekilde indirebilirsiniz…

İlk oluşturulduğu dönemlerde ‘Android Market’ olarak tanıtılan, daha sonraları adı ‘Google Play Store’ olarak değiştirilen uygulamadır.

Google alt yapısı altına giren ‘Android Market’ daha hızlı ve kaliteli bir hizmet anlayışı ile çalışmayı hedeflemiştir. Google Play Store uygulaması, android işletim sistemi tabanlı, ücretli veya ücretsiz bir çok uygulamayı barındıran sanal bir mağazadır.
Ücretli olan uygulamaları Android işletim sistemli mobil cihazınıza yüklemek için, kredi kartı bilgilerinizi Google Play Store hesabınız üzerine tanımlayarak, güvenli ve hızlı bir şekilde satın alabilmeniz mümkündür.

blank

QR Code Reader (iOS) İndirmek İçin Tıklayınız

Google Play İndirmek için tıklayınız

Google Play Store uygulaması Android işletim sistemi ile uyumlu cep telefonları veya tabletlerde kullanılabilen bir yazılımdır. Sanal mağaza olarak değerlendirebileceğimiz Google Play Store uygulaması bünyesinde çok çeşitli uygulamalar bulundurmaktadır.

Google Play Store uygulamasının ana sayfası üzerinde bulunan ‘Uygulamalar’ ‘Oyunlar’ ve ‘Kitaplar’ şeklinde yer alan kategoriler aracılığı ile dilediğiniz Android uygulamasını hızlı ve pratik şekilde yükleyebilirsiniz.

Oyun, sağlık, photoshop, video düzenleme, kitap, dergi, film, gazete, müzik gibi ve daha bir çok Dtunnel alanda uygulama bulmanızın mümkün olduğu bir yazılım olan Google Play Store uygulaması, hayatınızı hem kolaylaştırmakta hem de eğlenceli hale getirmektedir.

Bunların yanı sıra banka işlemleri, eğitim işlemleri için de Google Play Store çok pratik bir uygulamadır. Son zamanlarda hemen hemen tüm bankalar, mağazalar ve hatta üniversiteler mobil uygulamalarını hizmete sunmuş durumdadır.
Bu yönüyle Google Play Store yazılımı bir çok açıdan çok kullanışlı bir uygulamadır. Google Play Store yazılım sisteminin bir diğer güzel yanı ise en çok beğenilen uygulamaları size tavsiye etmesidir. Böylece en popüler uygulamalara ulaşmanız mümkün olacaktır. Google Play Store yazılımında bulunan uygulamaların, uygulama hakkında bilgi veren bir açıklama bölümü bulunmaktadır. Bu sayede uygulama ile ilgili her türlü detay bilgiye ulaşabilirsiniz.

Uygulamanın bulunduğu sayfanın sağ tarafında uygulamaya ait teknik detaylar bulunmaktadır. Böylece uygulamanın telefonunuz ile uyum durumunu kontrol edebilirsiniz. Ayrıca bu açıklama kısmından uygulama kurulumu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Eğer dilerseniz uygulama açıklaması altında bulunan yorumlar bölümüne yorumunuzu bırakabilirsiniz.

Bunun yanı sıra eğer isterseniz uygulamayı puanlayabilir veya verilen puanları görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca bir çok dil seçeneği de bulunan Google Play Store yazılımı çok yaygın şekilde oyununu kullanılmaktadır.

Hizmet verdiği diller arasında Türkçe dilinin de bulunması, Türk kullanıcılar açısından büyük kolaylık olmuştur. Google Play Store uygulamasını Android işletim sistemine uygun cep telefonları yoluyla kullanabilirsiniz. Ayrıca, Google Play Store yazılımını kullanabilmek için ek olarak bir Google hesabı edinmeniz gerekmektedir.

Google Hesabı Nedir ? Nasıl Alınır ?

Google Hesabı, Google tarafından sunulan ve ücret talep etmeyen bir yazılımdır.  Google üzerinden Gmail e-posta adresi edinerek bir Google Hesabı elde etmek mümkündür. Sizden istenen gerekli bilgileri kayıt formuna doldurarak ücretsiz olarak Google Hesabı edinebilirsiniz.

Daha sonra Android işletim sistemli cep telefonunuzu edinmiş olduğunuz Gmail e-posta adresiniz ile bağdaştırarak Google Play Store uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer zaten hali hazırda bir Gmail e-posta adresiniz mevcut ise, Google Play Store uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Gmail Hesabını Google Play Store Yazılımına Bağlama İşlemi

Gmail e-posta hesabı ile Android işletim sistemi ile uyumlu cep telefonunu bağdaştırma işlemini gerçekleştirmek için yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Bu işlemlerden biri aktivasyon işlemleridir. Aktivasyon işlemlerinizi yapmanızın ardından artık Google Play Store yazılımını kullanabilirsiniz.

Google Play Store İndirme İşlemi

Eğer telefonunuza veya tabletinize Google Play Store uygulamasını indirmek veya silinmiş olan Google Play Store uygulamanızı tekrar yüklemek istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basittir.

Google Play Store yazılımı, bir çok kategori altında bulunan ücretli veya ücretsiz uygulamalara sadece tek bir platformdan ulaşmanıza olanak sağlar. Google Play Store uygulamasını Android işletim sistemli mobil cihaza veya tablete indirmek için ise şu işlemler yapılmalıdır;

Android işletim sistemli mobil cihazınızdaki ya da tabletinizdeki, menü kısmından ‘Ayarlar’ bölümüne giriniz. Buradan ‘Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver’ bölümünü işaretleyiniz. Daha sonra tarayıcınızdan Google Play Store uygulamasını indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Fakat Google Play Store uygulamasını indirme işleminizi güvenilir bir kaynak aracılığı ile yapmanız gerektiğine dikkat ediniz. Aksi takdirde bazı olumsuz istenmeyen durumlara maruz kalabilirsiniz.

Bu aşamadan sonra, Google Play Store yazılımını kullanarak, dilediğiniz uygulamayı Android işletim sistemine uyumlu mobil cihazınıza veya tabletinize yüklemeye başlayabilirsiniz. Bu işlem için ise şu adımları izleyebilirsiniz;

Daha önceden bahsedildiği gibi, eğer bir Google hesabınız yok ise Google Play Store uygulamasını Android uyumlu mobil cihazınıza indirme işleminizi yapamazsınız. Bu nedenle eğer Google hesabınız yok ise hemen bir Google hesabı edinmenizi tavsiye ederiz (Google hesabının, Gmail e-posta adresi edinerek alındığına daha önce değinmiştik).
Google Play Store uygulaması ile Android işletim sistemli mobil cihazınızın bağdaştırma işleminizi yapınız.  Bu aşamadan sonra çeşitli kategoriler altında yer alan uygulamalara ulaşabilirsiniz. Günümüzde oldukça yaygın şekilde kullanılan Android işletim sistemine uygun telefon ya da tabletler üzerinden Google Play Store uygulamasından hızlı ve kolay bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Not: linkler program sitelerine aittir

Pin It

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir